Zapewne wielu z nas jest przekonanych, że pije dobrą wodę. Wydajemy przecież ogromne pieniądze, kupując ją w butelkach, i to zarówno do przygotowywania posiłków czy herbaty, jak i do bezpośredniego spożycia. Czasami zastanawiamy się, czy może jest jakieś lepsze rozwiązanie niż targanie ciężkich zgrzewek i zapychanie śmietnika plastikiem? Owszem, jest. Okazuje się, że w warunkach domowych można uzyskać wodę, która będzie o wiele bardziej służyła naszemu zdrowiu i urodzie, a z której będziemy mogli korzystać bez ograniczeń, a nawet – bez wychodzenia z domu.

 

Dlatego właśnie jedną z najważniejszych decyzji życiowych jest wybór strategii zaopatrzenia gospodarstwa domowego w wodę. Coraz większą popularnością, zwłaszcza w krajach Europy Zachodniej i Japonii, a ostatnio także w Polsce, cieszą się jonizatory wody. Niektóre są również tak skonstruowane, że można w nich wytwarzać również wodę zawierającą jony srebra.

Reklama

 

Jak to działa?

Jonizatory to urządzenia przeznaczone do produkowania wody alkalicznej. Składają się z dwóch elektrod: anody (dodatniej) i katody (ujemnej). Po włączeniu słabego prądu odbywa się dysocjacja, której zadaniem jest rozdzielenie cząstek, a więc rozłączenie zasadowych jonów metali i jonów wodorotlenowych od resztek kwasowych. Podczas elektrolizy uzyskuje się dwa rodzaje wody: alkaliczną (zwaną wodą żywą lub zasadową) oraz kwasową (zwaną martwą). Woda zasadowa zawiera jony sodu, potasu, wapnia i magnezu, a kwasowa – chloru, siarki, fosforu i wodoru.

 

Człowiek może przeżyć kilka tygodni bez jedzenia, ale tylko kilka dni bez wody. Ze statystyk wynika, że w ciągu swojego życia każdy z nas wypija około 40–50 tysięcy litrów wody. To dużo, jej jakość nie może więc być nam obojętna.

 

Woda alkaliczna i zasadowa

Woda alkaliczna i kwasowa mają wiele zalet prozdrowotnych. Ta pierwsza przede wszystkim chroni nas przed różnymi chorobami, oczyszcza z toksyn i nawadnia komórki. Ułatwia również dostarczenie dodatkowych ilości tlenu oraz alkalicznych mikroelementów. Poprawia trawienie, likwiduje zaparcia, dodaje energii oraz zwalcza wrzody żołądka i dwunastnicy.

Woda kwasowa (martwa) ma głównie działanie bakteriobójcze, antyseptyczne, antyalergiczne i przeciwzapalne. Możemy ją stosować zewnętrznie (do mycia twarzy, w celu przyspieszenia gojenia się ran czy leczenia trądziku), a także używać w gospodarstwie domowym do prania czy dezynfekcji.

 

Woda srebrna

W jonizatorach produkowana jest również woda srebrna, czyli woda z jonami srebra. Dostają się one do niej podczas rozpuszczania się anody wykonanej ze srebra wysokiej próby (999,9) w trakcie procesu elektrolizy. Woda srebrna ma silne właściwości bakteriobójcze. Od tysiącleci jest także znana jako doskonały naturalny antybiotyk, a srebro jest niezbędne do normalnego funkcjonowania gruczołów wydzielania wewnętrznego, mózgu, wątroby i tkanki łącznej. Stymuluje układ immunologiczny, a przy stężeniu we krwi 0,05–0,1 mg/l daje efekt odmładzający i pozytywnie wpływa na procesy izjologiczne organizmu.

 

Być młodym i zdrowym

Związki alkaliczne neutralizują kwasy. To ważne, gdyż chorujemy i starzejemy się dlatego, że kwaśne pozostałości gromadzą się w naszym ciele. Jeśli je usuniemy, to wyeliminujemy przyczyny wielu chorób oraz opóźnimy efekty starzenia. Staniemy się także bardziej energiczni i mniej podatni na stres.

 

Jonizatory to urządzenia przeznaczone do produkowania wody alkalicznej. Składają się z dwóch elektrod: anody i katody. Po włączeniu słabego prądu odbywa się dysocjacja, której zadaniem jest rozdzielenie cząstek, a więc rozłączenie zasadowych jonów metali i jonów wodorotlenowych od resztek kwasowych.