jednym z poważnych zagrożeń występującym w czasie pandemii koronawirusa jest zagęszczanie się krwi, które może prowadzić do tworzenia się zakrzepów, a w rezultacie do udaru mózgu.

 

Zakrzepy są też bardzo niebezpieczne dla naczyń wieńcowych. Pojawia się zatem poważny problem o podłożu krążeniowym, mogący kończyć się nawet zawałem serca. Znów – jak pokazuje praktyka kliniczna ostatnich kilkunastu miesięcy – skłonność do utrzymania się tego problemu występuje również w okresie rekonwalescencji po przebytej chorobie COVID-19. I to nie tylko w pierwszych dniach, lecz w okresie do pół roku, a nawet w dłuższym czasie

 

Interakcja serce-płuca

Może ona prowadzić do jeszcze większych komplikacji. Układ krążenia jest bowiem bardzo ściśle sprzężony z układem oddechowym. Problemy krążeniowe zwykle odbijają się zatem na pracy płuc. Z kolei zakłócenie pracy płuc negatywnie wpływa na układ krążenia. Może więc dojść do zamknięcia się błędnego koła: osłabione krążenie będzie wpływać negatywnie na pracę płuc, ta natomiast będzie upośledzać krążenie. Trzeba dążyć do tego, by takie negatywne sprzężenie zwrotne jak najszybciej przerwać, a najlepiej starać się do niego nie dopuścić.

Jaka terapia jest w takiej sytuacji najbardziej wskazana? Taka, jaką stosuje się po przebytym udarze

Skoro tak – farmakopea andyjska i amazońska ma wiele do zaoferowania.

 

Wsparcie pracy płuc

Jeśli natomiast chodzi o wzmocnienie układu oddechowego, w tym płuc, na pewno warto przyjmować suplementy diety zawierające wira-wira (Gnaphalium vira-vira) – roślinę tradycyjnie stosowaną w Ameryce Południowej we wszystkich poważniejszych kuracjach układu oddechowego. Wira-wira, co nie bez znaczenia, ma też silne działanie antywirusowe i przeciwzapalne.

Tak więc, jeżeli ktoś zaniedbał budowanie odporności za pomocą vilcacory, selenu, cynku i witaminy D, i zapadł na COVID-19, już po tej chorobie, w celu usuwania jej długoterminowych komplikacji, winien też sięgnąć do farmakopei andyjskiej i amazońskiej, która (ugruntowana w wielowiekowym doświadczeniu oraz wspomagana L–argininą i witaminą B12) może się okazać niezwykle pomocna.

Żyj Długo