Ładnie się prezentuje, nie rozmazuje i nie wymaga codziennej pielęgnacji. Do tego tuszuje wszelkie niedoskonałości urody i podkreśla to, co w twarzy najpiękniejsze.

 

Ludzie od zarania dziejów próbowali upiększyć swoje ciała. Najpierw malowano je różnymi farbami, potem znaleziono sposób, by efekt utrzymać dłużej. Tak powstał właśnie makijaż permanentny. Wymyślili go Chińczycy, którzy wykonywali go za pomocą bambusowych pręcików zakończonych igłą (służącą na co dzień do zszywania jedwabiu). Ta była przymocowana do pręcika wełnianą nicią, pełniącą jednocześnie rolę zbiorniczka na barwnik roślinny. Igłę wbijano pod skórę nie przekraczając linii naskórka.

Reklama

 

Dla perfekcjonistek i alergików

Makijaż permanentny polecany jest przede wszystkim paniom zabieganym, pragnącym wyglądać zawsze perfekcyjnie, uprawiającym sporty wodne, po chemioterapii (i w jej wyniku pozbawionym brwi i rzęs), a także osobom mającym problem z drżeniem rąk czy wadami wzroku oraz alergikom, uczulonym na kosmetyki. Na tego rodzaju makijaż decydują się także ci, którzy boją się bólu związanego z wykonaniem tradycyjnego tatuażu i konsekwencji jego wykonania (np. tego, że za kilka lat przestanie im odpowiadać).

 

Upiększa i koryguje

Makijaż permanentny nie tylko upiększa, ale przede wszystkim tuszuje niedoskonałości urody. Za jego pomocą można skorygować kształt i gęstość brwi, uwidocznić kontur ust (ale i wyrównać brak symetrii czy powiększyć wargi), zagęścić linię rzęs czy poprawić oprawę oka. Tego rodzaju makijaż świetnie tuszuje niektóre niedoskonałości skóry – plamy pigmentacyjne, przebarwienia i blizny, a także może pełnić rolę rekonstrukcyjną. Za jego pomocą można ukryć rozstępy oraz blizny, a u pań po mastektomii – pigmentację otoczki brodawki sutka.

 

Uwaga, to nie tatuaż!

Makijaż permanentny jest wykonywany inną techniką niż tradycyjny tatuaż oraz innym rodzajem pigmentów, a barwniki wprowadzane są znacznie płyciej. Specjaliści od biotatuażu zapewniają, że barwniki, używane do jego wykonania są bezpieczne, nietoksyczne i antyalergiczne. Poza tym można wybierać spośród całej gamy barw.

 

Tylko u profesjonalisty

Żeby zabieg makijażu permanentnego był bezpieczny musi zostać wykonywany w profesjonalnym gabinecie. Należy zwracać uwagę na czystość i higienę tego miejsca. Odpowiednie barwniki powinny posiadać atest. Igły muszą być szczelnie zapakowane, sterylne (najlepiej, by opakowanie było otwierane bezpośrednio przed zabiegiem), wykonane ze stali chirurgicznej.

 

Może trochę boleć...

Zabieg wykonuje się etapami przy pomocy aparatu igłowego. Może być bolesny, dlatego okolice ukłuć smarowane są specjalnymi kremami znieczulającymi. Zazwyczaj po około 14 dniach wykonywany jest zabieg korekcyjny, mający na celu uzupełnić niedoskonałości. Efekt powinien utrzymać się od 2–5lat. Z biegiem czasu blaknie, a potem znika całkowicie.