O zdrowym stylu życia mówi się i pisze coraz częściej, zwłasz- cza w kontekście dobrze zblilansowanej diety, aktywności fizycznej czy szkodliwości różnych używek. Specjaliści dużą wagę przywiązują do nawadniania organizmu. Twierdzą, że każdego dnia powinniśmy wypijać minimum 2 litry wody. Ale jakiej wody? Nie każdy zdaje sobie sprawę, że ma to ogromne znaczenie. Nie każdy też wie, że w warunkach domowych można wytworzyć wodę, której spożycie przyniesie o wiele więcej korzyści niż picie zwykłej „kranówki”.

 

Woda pitna musi być oczyszczona ze wszelkich toksycznych substancji. Powinna zawierać wiele składników odżywczych oraz wspomagać utrzymanie odpowiedniego pH organizmu. Te funkcje pełni woda alkaliczna (zasadowa).

Odkrył ją 40 lat temu rosyjski badacz S. Aliochin. Okazało się, że ciecz powstała podczas elektrolizy wody miała rewelacyjne właściwości zdrowotne: dzięki niej lepiej goiły się pokaleczone ręce, a także szybciej znikały oznaki poparzeń słonecznych oraz zadawnione egzemy. Po wnikliwych badaniach potwierdzono również odkwaszające właściwości wody alkalicznej: neutralizuje ona oraz usuwa z organizmu toksyny i kwaśne substancje będące produktem ubocznym metabolizmu.

Reklama

Kto powinien korzystać

Zdaniem wielu specjalistów picie wody alkalicznej (zasadowej) oczyszcza z toksyn i nawadnia komórki, a także pozwala dostarczyć dodatkowych ilości tlenu oraz alkalicznych mikroelementów. Może więc korzytnie wpłynąć na zakwaszony organizm, zwłaszcza u osób borykających się z takimi schorzeniami, jak cukrzyca, dna moczanowa, kamica nerkowa, nadkwasota żołądka (zgaga), nadciśnienie czy otyłość.

 

Co zakwasza organizm

Mięso, wędliny, ryby, jaja, mleko, czarna herbata, kawa, pieczywo, słodycze, papierosy, alkohol.

Również przewlekły stres i spory wysiłek umysłowy przyczyniają się do pogłębienia odczynu kwasowego.

 

Jak powstaje?

Woda alkaliczna (zasadowa) i kwaśna są wytwarzane w procesie elektrolizy w urządzeniu zwanym jonizatorem. Przez zwykłą wodę przepuszcza się prąd elektryczny, który powoduje, że sama woda oraz wszystkie rozpuszczone w niej składniki mineralne dzielą się na dwie części: alkaliczną (o pH powyżej 7) i kwaśną (o pH poniżej 7). Rozpuszczone w wodzie sole podczas elektrolizy rozkładają się na dodatnie jony metali (wapnia, magnezu, potasu i sodu) oraz ujemne reszty kwasowe (zawierające siarkę, fosfor i chlor).

 

Jonizatory

Najwiecej jonizatorów jest sprzedawanych w krajach Europy Zachodniej i Japonii, gdzie używa ich co piąta rodzina i wiele placówek medycznych. Ze względu na swoje prozdrowotne właściwości jonizatory stają się coraz bardziej popularne również w Polsce. Część dostępnych jonizatorów jest tak skonstruowane, że można w nich wytwarzać również wodę zawierającą jony srebra.

 

WODA ALKALICZNA
jest przeznaczona do użytku wewnętrznego

  • świetnie nawadnia organizm
  • wspomaga usuwanie toksyn
  • rozrzedza krew (zmniejsza prawdopodobieństwo powstania zakrzepów)

Znajdujące się w niej jony ujemne wpływają korzystnie na układ immunologiczny, a antyoksydanty neutralizują wpływ wolnych rodników i usuwają je z organizmu. Urządzenie wykorzystywane do wytwarzania wody alkalicznej obniża także stężenie chloru, który przyczynia się do niszczenia przyjaznej fl ory bakteryjnej.

 

WODA KWASOWA
jest przeznaczona głównie do użytku zewnętrznego

  • to naturalny środek bakteriobójczy i grzybobójczy
  • wykazuje działanie antyseptyczne, antyalergiczne i przeciwzapalne
  • niszczy zbędne (martwe i uszkodzone) komórki organizmu